FASHION LIVING

Zasłony zaciemniające - nie tylko do sypialni

22.02.2019Fashion Post

Uwielbiamy promienie słońca, ale niekiedy mamy potrzebę przed nimi uciec. W takiej sytuacji naszym sprzymierzeńcem są zasłony zaciemniające. Czym się charakteryzują i w jakich pomieszczeniach możemy je stosować?

By stworzyć intymną atmosferę w domu zwykle zasłaniamy wieczorami okna. Daje nam to poczucie bezpieczeństwa oraz tworzy bardzo kameralna nastrój. Zasłony lub rolety wydają się najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji. Te pierwsze to nie tylko praktyczny wybór, ale także elegancka ozdoba salonu, kuchni czy sypialni. To świetny sposób na zaakcentowanie naszych wnętrz. Możemy wybrać zasłony współgrające z kolorem pozostałych dodatków albo z kolorem ścian lub podłogi. To właśnie takie elementy podkręcają całokształt naszych wnętrz. 

Zasłony - nie tylko wieczorem

Zdarzają się takie chwile w ciągu dnia, gdy przeszkadza nam nadmiar wpadających przez okno promieni słonecznych. Powody mogą być różne – słońce pada na źle ustawiony telewizor lub monitor komputera, nie pozwala nam zasnąć lub mamy ochotę stworzyć romantyczny nastrój i przeszkadza nam w tym światło. W takich przypadkach zwykle ratują nas zasłony, choć nie wszystkie w takim samym stopniu zatrzymują promienie słoneczne.

Jeśli naprawdę potrzebujemy wyczarować noc, a co najmniej wieczór, w środku słonecznego dnia, potrzebne nam zasłony zaciemniające. Mają one zdolność całkowitego zatrzymywania promieni słonecznych, dzięki czemu w pokoju może zrobić się naprawdę ciemno. Ich nieco lżejszą odmianą są zasłony przyciemniające, częściowo przepuszczające promienie słoneczne - podpowiada dekoratorka i blogerka Justyna Czapla.

Zasłony zaciemniające - tkaniny i kolory

Zasłony zaciemniające wbrew pozorom nie muszą być ciemne, by doskonale spełnić swoją funkcję. Cechy tkaniny nie zależą od jej koloru. Dlatego zasłony mogą być nawet białe i nie będzie to wykluczało ich zdolności do zatrzymywania światła. Wybierając zasłony zaciemniające, nie musimy kierować się kolorem, dlatego możemy przychylnym okiem spojrzeć na hit lutego w sieci salonów Eurofirany – szmaragdowe love. To kolor, który niewątpliwie zmieni sposób postrzegania dodatków i tekstyliów dekoracyjnych. Skojarzenia z kamieniem szlachetnym są jak najbardziej na miejscu. Samo słowo "love" ma nawiązywać do lutowego święta zakochanych. Szmaragdowe love to głęboki, soczysty i wyjątkowo subtelny odcień zieleni - niebanalna propozycja mająca złamać stereotyp czerwieni jako symbolu miłości. Szmaragdowe love przywodzi na myśl eleganckie wnętrza inspirowane klasyką ze szczyptą nowoczesności. Doskonale komponuje się z dodatkami w kolorze złotym, srebrnym, a także z wszelkimi kryształami i przeszkleniami. Zasłony w kolorze szmaragdowe love to powiew pewnej tajemniczości, sekretu, które trzeba odkryć! (Zobacz także: Welwetowe zasłony – hit sezonu?). 

 

Zasłony zaciemniające - nie tylko do sypialni

Chociaż najlepszym miejscem dla zasłon zaciemniających wydaje się być sypialnia, tak naprawdę doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie przeszkadza nam nadmiar promieni słonecznych, a więc w kuchni, salonie, gabinecie, pokoju dziecięcym i oczywiście sypialni. Ze względu na swoje właściwości często są wieszane w hotelach i pensjonatach.

Eurofirany to sieć kilkudziesięciu salonów stacjonarnych i sklep online, gdzie sprzedawane są wysokiej jakości tkaniny z najlepszych światowych kolekcji, między innymi Evy Minge, Pierre Cardin Paris, Royal Collection, Simply Line i Limited Edition. W ofercie znajdziemy tekstylia użytkowe, pościel, ręczniki, narzuty, szyte na wymiar rolety, zasłony i firany, a także firany i zasłony gotowe na eurofirany.com.pl. W wybranych sklepach stacjonarnych i sklepie online istnieje możliwość płatności w ratach za zakupy. 

 

Artykuł sponsorowany

Czytaj dalej
x

wciśnij ENTER, żeby wyszukać