MODA

Buty inspirowane... kawą!

28.02.2019Marta Roszewska

Fot. materiały prasowe

Saucony to marka słynąca z niebanalnych współprac, których efektem są buty inspirowane jedzeniem (modele "Avocado Toast" odbił się szerokim echem na całym świecie). Tym razem łączy siły z kawoszami, sięgając po model Saucony Jazz Original Vintage. Do inicjatywy marka zaprosiła baristów z warszawskiego Fat White oraz palarnię kawy Coffee&Sons. 

 

Model Saucony Jazz Original Vintage powstał w 1981 roku, choć początkowo był on butem dedykowanym biegaczom. Z czasem jednak został wyłowiony przez wyjadaczy miejskiego stylu, po czym zaczął byc noszony na co dzień. Dziś marka przygotowała dla nas nowe kolorystyki buta w odcieniach beży i brązu, nie ograniczając się jedynie do "małej czarnej". Dlaczego akurat kawa?

"Codziennie na całym świecie wypija się 400 mld filiżanek kawy. Sam termin pochodzi z Etiopii, a historia czarnego napoju jest tak stara i skomplikowana, że czasem trudno oddzielić prawdę od legendy. Saucony słynie z nietypowych kolaboracji, dlatego zależy nam na tym, aby na poziomie lokalnym stworzyć społeczność, która ma wyrobiony styl modowy oraz kulinarny"odpowiada Piotr Dziewulski z Saucony, pomysłodawca inicjatywy. 

Z okazji tej wyjątkowej współpracy, 2 marca w Street Supply w Warszawie odbędzie się spotkanie, podczas którego będzie odbędzie się premiera tego limitowanego projektu. Nie zabraknie również dobrej muzyki i oczywiście kawy!

 

Czytaj dalej
x

wciśnij ENTER, żeby wyszukać