LIFESTYLE

Koktajle sylwestrowe, które zadbają o Waszą linię

31.12.2018Marta Roszewska

Kto powiedział, że podczas zabawy sylwestrowej musimy rezygnować z pysznych koktajli? To prawda, alkohol bywa kaloryczny, ale podany w odpowiedni sposób i w odpowiednich ilościach wcale nie zaszkodzi naszej diecie. Najważniejszą rzeczą jest ustalenie przed imprezą, ile drinków planujemy wypić tego wieczoru. Pozwoli to zapanować nad ilością przyjętych kalorii oraz uniknąć złego samopoczucia na następny dzień. Wielu trenerów oraz dietetyków stanowczo poleca picie czystego alkoholu - wina lub szampana. Wino zawiera zbawienne dla naszego organizmu przeciwutleniacze, a czysty alkohol zawiera mniej kalorii. Jeżeli jednak decydujemy się na mieszanie alkoholu z innymi składnikami, powinniśmy zadbać o ich najwyższą jakość. Należy unikać słodkich napojów, a zamiast tego postawić na świeże owoce lub zioła. Nie zapominajmy o najważniejszym - porządny posiłek PRZED imprezą. Jedzenie jest często pomijanym etapem ze względu na dodatkowe kalorie, które spożywamy podczas imprezy. Picie alkoholu na pusty żołądek spowoduje jedynie, że o wiele szybciej poczujemy jego działanie, a na drugi dzień o wiele trudniej będzie nam się uporać ze skutkami. Zdrowe tłuszcze i węglowodany potrafią zdziałać cuda! A zatem teraz, kiedy mamy już odpowiednie wytyczne, zajmijmy się przygotowaniem sylwestrowych koktajli!

Koktajle sylwestrowe - Mohito

Choć Mohito kojarzy nam się ze słodką przyjemnością, to może okazać idealnym wyborem na imprezę. Przygotowane na bazie rumu (ok. 100 kalorii), wody gazowanej, świeżych limonek i listków mięty jest niskokaloryczną opcją. Dla osób, które jednak wolą osłodzić sobie koktajl polecamy dodać niewielką ilość syropu cukrowego.

Koktajle sylwestrowe - tequilla z wodą gazowaną

Jest to ulubiony napój dietetyków, ponieważ tequila ma niższy indeks glikemiczny niż inne alkohole, woda gazowana nie zawiera kalorii i dobrze łączy się z różnorodnymi owocami i warzywami, od klasycznej limonki po ogórka i pomarańcze.

Koktajle sylwestrowe - Apple Martini

Kto nie czuje się super chic, trzymając martini w ręku? Jeżeli nie jesteście fanami klasycznej wersji (która jest świetną opcją na noc sylwestrową), podkręćcie ją likierem jabłkowym oraz świeżym sokiem z cytrusów!  

Czytaj dalej
x

wciśnij ENTER, żeby wyszukać