KULTURA

Dzieła Banksy'ego na Targach Sztuki Dostępnej

26.02.2019Wojciech Szczot

Fot. Materiały prasowe

Początek marca zapowiada się dla fanów sztuki wyższej wyjątkowo zachęcająco. Już w ten weekend, 2-3 marca w warszawskim lokalu "Babka do wynajęcia" odbędą się Targi Sztuki Dostępnej. Będzie to jedyna taka okazja, by zakupić prace kontrowersyjnego artysty - Banksy'ego, które w Warszawie pojawią się dzięki zbiorom lubelskiej Brain Damage Gallery. 

Targi Sztuki Dostępnej

Targi Sztuki Dostępnej to nowe wydarzenie w kalendarzu polskich imprez dotyczących sztuki. Bez wątpienia targi kwalifikują się na wydarzenie przełomowe i innowacyjne. Organizatorki, Lena Szwed-Strużyńska i Ewa Mierzejewska, tworząc wydarzenie zwróciły uwagę na rosnące zainteresowanie sztuką, także wśród osób, które nigdy dotąd nie zajmowały się tą dziedziną. 

"Jako społeczeństwo dojrzeliśmy do etapu, w którym zwykłe, masowo produkowane dobra materialne są już niewystarczające. Poszukujemy czegoś więcej. Czegoś unikalnego, stworzonego z emocji, talentu i pasji. Dlatego coraz częściej odczuwamy potrzebę bezpośredniego kontaktu ze sztuką." zapewniają organizatorki. "Pragniemy dekorować ją nasze domy, chętnie widzimy ją w przestrzeni publicznej. Z drugiej strony większość z nas czuje się w świecie sztuki – zwłaszcza współczesnej – niepewnie. Nie znamy artystów, nurtów i zjawisk. Brakuje nam zaufania do własnego gustu i osobistych wyborów. Nie bywamy na wystawach i aukcjach, a galerie omijamy szerokim łukiem. Niechętnie wydajemy pieniądze na sztukę, bo nie chcemy ryzykować."

Targi Sztuki Dostępnej skierowane są właśnie do takich osób. Mają im pomóc w zakupie upragnionego dzieła sztuki, bez konieczności wydawania zawartości całego konta bankowego. Z drugiej strony, mają też ułatwić zlokalizowanie dzieł i nauczyć, gdzie i jak taką sztukę nabywać. 

 „U nas będzie niedrogo, więc przyjdź i po prostu kup, co ci się podoba" – zachęcają organizatorki wydarzenia "Nie musisz w ogóle znać się na sztuce. Gwarantujemy, że wszystko, co kupisz, będzie miało wartość artystyczną” – dodają.

Targi Sztuki Dostępnej - co znajdziemy? 

Do udziału w Targach Sztuki Dostępnej zaproszono najlepsze, renomowane galerie sztuki współczesnej z całej Polski. Istotną częścią Targów będzie Galeria TSD, przestrzeń przeznaczona dla artystów indywidualnych. Tu również obowiązuje selekcja, choć pokazane będą prace zarówno „młodych talentów”, jak i twórców o już ugruntowanej pozycji. Odwiedzający Targi Sztuki Dostępnej będą mogli zapoznać się tym, co najciekawsze w nowej polskiej sztuce. Przedstawione zostaną jej różne gatunki: od malarstwa i grafiki, poprzez fotografię, rzeźbę, aż do tkaniny artystycznej. 

Dzieła światowych gwiazd street artu 

Jednym z najgłośniejszych artystów, którego dzieła znajdziemy na warszwskich Targach Sztuki Dostępnej jest Banksy. Prace artysty, który kilka miesięcy temu zniszczył swoje dzieło w specjalnej maszynie (po jego uprzednim zakupie przez licytującego) wystawione będą do zakupu w kwocie do 5000 zł! (żadne dzieło wystawione na Targach Sztuki Dostępnej nie będzie droższe niż 5000 zł). Jest to absolutnie konkurencyjna kwota biorąc pod uwagę ogromną popularność artysty. 

Oprócz grafik Banksy'ego, na targach zobaczymy też prace przedstawicieli światowego street artu: Młody Dron, NAWER, Chazme, Paweł Ryżko, Obay czy Sainer.

Targi Sztuki Dostępnej - kiedy? 

Wydarzenie odbędzie się już w ten weekend, 2-3 marca 2019 r. w warszawskim lokalu "Babka do wynajęcia" przy ulicy Młocińskiej 5/7. 

Więcej informacji: www.targisztukidostepnej.pl

Czytaj dalej
Polecamy
x

wciśnij ENTER, żeby wyszukać