MODA

Kultowa biała koszula marki COS znów w sprzedaży

28.02.2019Marta Roszewska

Fot. materiały prasowe

White Shirt Project to wyjątkowy projekt, który powstał na cześć kultowej białej koszuli. Marka COS stowrzyła aż osiem odsłon dla kobiet i mężczyzn! 

Proces tworzenia kolekcji przełamał dotychczasowe reguły, jakie obowiązywały w atelier COS. Projektanci oraz krojczy pracowali nad nią równolegle – oddzielnie, a nie jak dotychczas, wspólnie. Wykorzystując techniki modelowania 3D, prace rozpoczęli od typowej koszuli o klasycznym kroju. Następnie jej fason poddawali modyfikacjom, dekonstruowali i kształtowali na nowo. To innowacyjne podejście do projektowania pozwoliło zespołom skoncentrować się na detalach, które budują charakter każdej koszuli. Ich propozycje wykorzystują rozmaite kształty kołnierza, mankietów czy plisy, dzięki którym kolekcja sprawdzi się w rozmaitych okolicznościach. - czytamy w informacji prasowej.

Biała koszula stała się symbolem mody dzisiejszych czasów, ze względu na swoja uniwersalność - produkt ten nigdy nie wychodzi z trendów. 

Koszule różnią się od siebie krojem, proporcjami i objętością. Każda z nich tym samym inaczej zachowuje się podczas ruchu, choć wszystkie wykonane zostały ze 100% bawełny. Najlepiej wyglądają w połączeniu z kolorem beżowym lub denimem!

Seria White Shirt Project jest już dostępna w sklepach stacjonarnych COS i online.

Czytaj dalej
x

wciśnij ENTER, żeby wyszukać